Érték a különbözőség

Neuroharmónia

Egy felnőtt kliens naplójából ~ 2. rész

Gondolatok arról, hogyan válhat a diagnózis utáni életünk a második első életünkké

2024. október 08. - NeuroHarmonia2020

a_masodik_eleted_akkor_kezdodik.jpg

Ma olyan megváltozott közegben élünk, ahol az utcán a tizenévesek arról beszélnek, nem akarnak “traumabondingolni”. A pszichológiai terminusok beszivárogtak a hétköznapokba és elkezdtek szlenggé válni. Az “önismeretezés” az új “spiri”, számtalan coach kínálja szolgáltatásait és újabb virágzását éli a new age.

Ma önmagunkba fektetni, magunkkal foglalkozni lassan már nem kiváltság, “bolondéria”, “úri huncutság” hanem kötelesség és egyre szélesebb körben elfogadott, hogy: saját, jól felfogott érdekünk. Ugyanakkor a felszaporodott lehetőségek miatt, a globális falu-jelenség hatására, ahol egyetlen kattintásnyira vagyunk a legújabb trendektől, a biztonság, főképp a megszerezhető információk hitelességét illető... nos, ez már nehezítő körülmény az utazásunk során. Mert pontosan hol, hogyan és miként is lehetnénk biztonságban? Hogyan győződhetünk meg arról, hogy egy információ hiteles és biztonságos?

Szerencsés esetben “első” életünkben összegyűjtünk annyi ismeretet, amennyivel a másodikban, a ráébredés utániban nagyobb biztonsággal igazodunk el az információk végtelenjében és amelyben iránytűnk a transzparencia és a buborékunkon kívüli ismeretgyűjtő kiruccanások.

Annak, aki gyerekként nem élhette, tanulhatta meg, mit jelent érzelmileg, pszichésen, fizikálisan biztonságban lenni, ma cseppet sincs könnyű dolga. Sokkal több lehetőség, sokkal több választás, sokkal több meghozandó döntés vár rá, áll előtte.

Azonban a számunkra egészségeset és hosszútávú jóllétet biztosítót választani, az ebbe az irányba történő döntéseket meghozni akkor válunk képessé, amikor eljutunk odáig, hogy rendelkezésünkre áll egy térkép, egy útikönyv, egy használati utasítás. 

Neurodivergensként - főleg diagnosztizálatlanul élőként - sokszor érezhetjük, hogy egy olyan játékot játszunk, amihez csak mi nem kaptunk útmutatót. A diagnosztikai folyamat ebben segít. Az útmutató megszerzésében. Abban, hogy egy kis buborékban modellezzük a biztonságos közeget, amelyet az útmutató birtokában és a diagnosztikai folyamatot követő munka elvégzésével a klienseink - reményeink szerint - önmaguk is képesek lesznek megteremteni a “második életükben”, ami a folyamattal veszi kezdetét.

 

*

Amennyiben szívesen olvasnál tőlünk, rólunk többet, szeretettel ajánljuk figyelmedbe Instagram oldalunkat, ahol eddigi megjelenéseinket, friss eseményeinket és egyéb érdekes és hasznos dolgokat is összegyűjtöttünk!

(Az oldal folyamatosan bővül.)

A bejegyzés trackback címe:

https://neuroharmonia.blog.hu/api/trackback/id/tr8118704054

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása