Érték a különbözőség

Neuroharmónia

“Felnőttként egy olyan felnőtt-felnőtt interakcióban, amelyet a diagnosztikai folyamat jelent, lehetőségünk nyílik pozitív tapasztalatot szerezni az egészséges, partneri kapcsolódásról"

Néhány gondolat a diagnoszta-kliens kapcsolatról és a felnőttként, tudatosan és szabadon vállalt felelősségeinkről

2024. október 16. - NeuroHarmonia2020

nem_lehet_sietni_fontosak_az_etikai_sazbalyok_es_egyeb_szabalyok_felelosseg.jpg

Emberek pszichés, érzelmi jóllétének egy fontos szeletét a kezünkben tartani komoly felelősség. Olyan feladat, küldetés, ügy - kinek-kinek hogyan megfoghatóbb -, amely esetében elengedhetetlenek a szabályok, az etikai kódex, a pontosság, az alaposság, a türelem.

A türelem különösképp, mivel - főleg a jelen korban - sokszor érezhetjük, hogy “szorít az idő”, hogy “már rég ott kéne tartanunk”, jelentsen ez az “ott” helyet, státuszt, egy elképzelt képet, amit talán nem is mi festettünk magunknak magunkról. A diagnosztikai folyamat természetéből adódóan relatív lassú, akár hónapokat is igénybe vehet. De ismerünk bármilyen, általunk sikeresnek tekintett projektet, alkotást, embert, aki szinte “egy csapásra” érte el, amit elérni kívánt?

Szakemberként a türelmesség azt jelenti, nyitottak maradunk és mindig képesek vagyunk

meghallani, amikor a hozzánk forduló fájdalomból, szenvedésnyomás alatt állva beszél. Kliensként a türelem azt jelenti: itt a lehetőség, hogy azzal a türelemmel forduljak magam felé, ahogyan egész életemben szerettem volna, hogy viseltessenek irántam. A türelem egy diagnosztika esetén kitartást is jelent. Odaszánást, saját magunk által választott fegyelmezettséget. A türelem azt jelent(het)i, most tanulok valami újat magamról és ennek hagyok időt, mert tudom, hogy saját elhatározásomból, magamért dolgozok. Ezúttal senki nem gyakorol rám külső nyomást.

Aki “emberezik”, annak szükséges kialakítania, kifejlesztenie egy, de leginkább több plusz antennát, amivel képes igazán mélyen ráhangolódni a mindenkori másikra. Olyan antennákat, amelyekkel az értő és segíteni szándékozó figyelem terét képes akár másodpercek alatt létrehozni.

Ebben a térben rengeteg érzelem mozog, nem ritka, hogy rendkívül fájdalmasak is. Ahhoz pedig, hogy ez kezelhető legyen, mind a szakemberek, mind a hozzájuk fordulók részéről, - kinek-kinek a folyamat által megkívánt szinten - komoly felkészültséget és a diagnosztika kereteihez való elszánt és egyenes hozzáállást igényel.

Mi a NeuroHarmoniánál ezért is törekszünk arra, hogy kommunikációnk minél tisztább és átláthatóbb legyen, emiatt készítünk alapos, színkódolt költségvetési tervezetet személyre szabottan minden megkeresés esetén és emiatt hangsúlyozzuk azt az aprónak tűnő, mégis annál fontosabb kérést is, hogy a hozzánk fordulók az info@neuroharmonia.hu címen keressenek minket.

Felnőttként egy olyan felnőtt-felnőtt interakcióban, amelyet a diagnosztikai folyamat jelent, lehetőségünk nyílik pozitív tapasztalatot szerezni az egészséges, partneri kapcsolódásról. Arról, hogy a keretek és szabályok milyen formát öltenek, mikor értünk alkalmazzák őket, velünk együtt és mindez minket segít. Jól kivehető ellentétben áll egy ilyen attitűddel zajló folyamat azzal, amikor valaha, valakik korlátozó normaként kényszerítettek ránk szabályokat, vélt vagy valós etikai kódexet, a felelősség nevében hárítást, elhagyást, parentifikációt és még sorolhatnánk mi mindennel találkozunk klienseink történeteiben.

Arra törekszünk, hogy aki hozzánk fordul, annak segítsünk újraírni a “felelősség”, a “szabályok”, a “keretek”, a “határok”, a “türelem” szavakhoz fűződő, egy életen át gyűjtött negatív élmény,- és tapasztalat csomagot is. Abban bízunk, hogy közös erővel, elszánással, tiszta kommunikációval és kölcsönösen szeretetteli hozzáállással segíthetünk ebben is a diagnosztikai folyamat során.

 

*

Ha szívesen olvasnál szakembereinkről, motivációjukról és személyes hitvallásukról, megtalálod bemutatkozásaik rövid összefoglalóját Instagram oldalunkon, a "Szakembereink" történetfül alatt!

A bejegyzés trackback címe:

https://neuroharmonia.blog.hu/api/trackback/id/tr9618709478

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása